ОБЕЛЕЖЕН „ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКАˮ У НАШОЈ ШКОЛИ

У четвртак, 26. септембра, у Школској библиотеци одржан је угледни час под називом „Прославите Европски дан језика са намаˮ.  Час су реализовали ученици одељења 8/2 са предметним наставницама Аном Недељковић, Биљаном Станковић и Славицом Јевтовић. Присуствовали су ученици петог разреда, који су на овај начин имали прилику да се упознају са значајем учења језика у циљу повезивања са другим народима и културама. Кроз занимљиву презентацију учили су да кажу: „Ово је моја државаˮ, на свим европским језицима. Такође, имали су задатак да тачно одреде којој групи језика прирадају речи: ЉУБАВ, ШКОЛА, ПРИЈАТЕЉСТВО, написане на свим европским језицима. Показало се да ученици најбоље познају словенску групу језика, што је и очекивано, јер су са тачношћу од 79,9/% одредили да реч припада баш тој групи језика. Речи које припадају германским језицима одредили су са успешношћу од 48,6%, док романске језике препознаје њих 36,7%.

Најзанимљивији задатак добили су на крају часа, а то је да напишу своју омиљену реч на било ком језику. Највише њих написало је реч ЉУБАВ на сва четири језика која се у нашој школи уче, тј на српском, енглеском, немачком и италијанском језику. Друга омиљена реч наших петака је СПОРТ, а на трећем месту се налази реч АЈФОН.