НАША ШКОЛА НАЈУСПЕШНИЈА У „ТРЦИ ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВОˮ

У суботу, 5. октобра, на теренима Спортског центра „Младостˮ одржана је „Трка за срећније

детињство” – једна од традиционалних рекреативно-хуманитарних активности Црвеног крста. Масовним учешћем у трци деца и млади показали су своје опредељење ка здравом начину живота и највишим вредностима доброчинства, јер сваки учесник је у својој школи приложио 100 динара за стартни број. Сабирањем резултата у овогодишњој трци, пехар намењен најуспешнијој школи припао је нашој школи „Ратко Митровићˮ.

Победници по категоријама „Трке за срећније детињство 2024ˮ из наше школе су:

• Категорија 1. и 2. разред:

o Прво место: Никола Јовановић, ОШ „Ратко Митровићˮ

o Треће место: Ленка Дрињаковић, ОШ „Ратко Митровићˮ

• Категорија 3. и 4. разред:

o Прво место: Михаило Јовановић, ОШ „Ратко Митровићˮ

• Категорија 5. и 6. разред:

o Прво место: Павле Каличанин, ОШ „Ратко Митровићˮ

o Друго место: Славко Љујић, ОШ „Ратко Митровићˮ

Међу занимљивостима са такмичења забележено је да су два рођена брата, Никола и Михаило Јовановић из ОШ „Ратко Митровићˮ били најуспешнији у својим узрасним групама.

Ова активност имала је за циљ да међу децом, пре свега у основним и средњим школама, пробуди хуманост и да промовише здраве стилове живота, што и јесте најважнији резултат одржане трке за лепше и срећније детињство.