ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА У НАШОЈ ШКОЛИ

Поводом обележавања Европског дана језика у нашој школи одржано је низ различитих активности.

Ученици одељења 2/1 реализовали су кратку активност – Поздрав реч „тим“ на европским језицима. Свој рад представили су на заједничком паноу у холу школе.

Одељење 3/1 реализовало је пројекат „My flag“ . Ученици су том приликом правили заставу државе коју су сами одабрали истражиањем на интернету. Заставице су правили од папира, а онда је свако своју презентовао и описивао излазећи испред табле и употребљавајући енглеске речи за боје и облике. Затим су разговарали о знаменитостима и познатим чињеницама држава чије су заставе правили, а на самом крају часа направили су трофеј са заставама света. Пано под називом „The World Cup“  са поруком „Hello world“ истиче значај толеранције и поштовања разноликости свих нација као и језика на којим оне говоре.

Ученици одељења 4/1 извели су песму „Yellow Submarine“ култног музичког састава „The Beatles“. Циљеви ове активности били су увежбавање енглеског говорног језика, развијање свести о мултикултуризму и универзалним вредностима, као и развијање вршњачке сарадње и тимског рад. Ученици који воле да певају научили су текст песме, ученици који воле ликовни израз направили су одговарајућу сценографију, а у циљу развоја дигиталне компетенције истражили су информације о песми и музици тог доба.

Ученици одељења 4/3 извели су еколошку песму „Do you best“ (прев.- Дај све од себе) преузету са сајта организације Британски Савет, која на јединствен начин подржава сарадњу између Уједињеног Краљевства на пољу уметности, културе и образовања. Циљеви ове активности били су увежбавање енглеског говорног језика, развијање еколошке свести и компетенција за одговоран однос према околини, као и за вршњачку сарадњу и важност тимског рада. Ученици који воле да певају научили су текст песме, ученици који воле ликовни израз направили су одговарајућу сценографију.

Ученици одељења 1/3  и 3/3 у издвојеном одељењу у Парменцу реализовали су ликовно говорну радионицу из енглеског језика на тему застава европских држава и описивања застава по боји. Циљеви активности били су вежбање назива за боје, описивање физичког изгледа предмета, развијање свести о културном и националном плурализму.