20230301_124253 (1)

ПРЕДАВАЊЕ У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА  О-ДВА-ЈА-МО

У среду,  1. марта 2023. године, за ученике наше школе реализовано је предавање на тему селекције и рециклаже комуналног отпада. Предавању су присуствовали чланови еко-патроле наше школе као и представници Вршњачког тима и Ђачког парламента.

О поступку селекције и рециклаже који се спроводи у нашем граду, њиховом значају за животну средину и самом пројекту, ученике је упознала Бранкица Симић из ЈКП ,,Комуналац“ из  Чачка. На крају предавања развила се дискусија, ученици су поставили бројна питања и захваљујући добјеним одговорима проширили су своја  знања о правилном управљању отпадом, а закључак ове дискусије је да сви делимо одговорност у овом процесу.

Предавање је реализовано у оквиру националног пројекта О-ДВА-ЈА-МО који реализује Министарство заштите животне средине Републике Србије уз подршку Европске Уније и Краљевине Шведске. Реализатор пројектних активности на територији града Чачка је ЈКП ,,Комуналац“ из нашег града.