,,РАНИ ЈАДИ“, ДАНИЛО КИШ

У четвртак, 19. 9. 2024. у склопу иницијативе ,,ЛИТЕРАТУРОМ ПРОТИВ НАСИЉА“  и ове школске године као и прошле,  нашу школу је посетио глумац Лука Пиљагић. Овога пута представио нам је стваралаштво Данила Киша интерактивном представом ,,Рани јади“. Иначе представа је уједно и препорука Завода за унапређивање образовања и васпитања.

И овога пута пример очигледне наставе привукао је велику пажњу ученика од петог до осмог разреда. Они су активно  учесвовали у реализацији представе, а многи од њих су приказали своје скривене глумачке таленте.

На занимљив начин глумац је представио биографију и књижевна дела Данила Киша која су део школске лектире. Дружећи се са ликовима Кишових дела, а пре свега са Анреасом Самом уз представљање догађаја и доживљаја кроз које они пролазе, Лука Пиљагић је вешто спјио прошлост и садашњост, срећу и тугу, сузе и смех.

Спајајући најразличитаија осећања у један прелеп мозаик, био је ово догађај који  ће осим едукативне црте, свакако допринети даљем развијању позитивних  осећања,  људскости и емпатије.

Задовољна публика бурним аплаузима је наградила нашег госта, а надамо се да ће нас Лука Пиљагић неком новом представом обрадовати и следеће школске године.

Активност организовали члнови Стручног већа за српски језик и књижевност и библиотекар школе.