kzm1

Посета волонтера Канцеларије за младе нашој школи

У петак 27. маја нашу школу посетили су активисти Канцеларије за младе Чачак. У оквиру предмета Грађанског васпитања и наставне теме Грађански активизам уприличена је ова посета и предавање ђацима осмог разреда. Активисти су упознали осмаке наше школе о свом раду и значају активизма грађана.

Канцеларија за младе је део Градске управе града Чачка. Са радом је почела 2015. године и од тада делује у правцу препознавања потреба, решавању проблема младих, пружању подршке и обезбеђивању једнаког положаја младих из осетљивих група, као и промовисању различитости, толеранције и солидарности. Такође, баве се  хуманитарним и еколошким радом.

Активисти су упознали ђаке са својим досадашњим радом и позвали их да се активирају у склопу ове организације. Предавање је одржано у школској библиотеци и њему су присуствовали сви осмаци из наше школе, а троје од њих се прихватило и учешћа на еколошкој радионици коју је Канцеларија за младе реализовала у Регионалном центру у недељу 29. маја.