Одржано општинско такмичење из физике

У суботу 11. фебруара у нашој школи је, трећи пут по реду, одржано општинско такмичење из физике за основце.  Иако мање него прошле године, на такмичењу је учествовало 139 ученика из града Чачка. Према речима наставника, али и учесника такмичења, оно је одлично организовано, с обзиром на то да је наша школа већ имала искуства у оваквим догађајима.

Ђаци кажу да их занима физика, да им је занимљиво да се баве решавањем задатака, а наставници, баш из тог разлога, наводе да су у већини школа организовани додатни часови из физике, како би се ова наука што више популаризовала међу ђацима.

Из наше школе на окружно такмичење се пласирало десет ученика, а комплетне резултате свих такмичара погледајте овде.,