IMG-57892b63ae4312c31cbd11cbaa4b3afb-V - Copy

СТУДИЈСКА ПОСЕТА КОМПАНИЈАМА „ТЕТРА ПАКˮ И „МЕТАЛАЦˮ

Студијска посета компанијама „Тетра Пакˮ и „Металацˮ у Горњем Милановцу организована је 7. 11. 2023. године. Ученици седмог и осмог разреда, њих 46, заједно са својим наставницима – Миливојем Танасковићем, Зораном Срећковићем и Александром Вуловић, обишли су целокупни погон ових фирми. Упознали су се са начином рада, производњом и пласирањем робе. Видели су како у пракси изгледа тимски рад и да је важна свака карика у ланцу производње. Корелацију између технике и технологије, физике и хемије видели су у пракси, као и то како се примењују у одређеним занимањима. Циљ ове посете био је да заинтересује ученике за даљи истраживачки рад и да их упозна са практичним радом и применом онога што обрађују у оквиру наставних јединица. Након посете Горњем Милановцу, ученици и наставници упутили су се ка манастиру Враћевшница, где их је дочекало поучно предавање монахиња о пријатељству, људскости и емпатији, што је уједно била и лепа уводна прича за Недељу толеранције, која се у нашој школи организује у периоду од 13. до 17. новембра.