viber_slika_2024-01-03_15-08-46-245 - Copy

ЗАВРШЕНО ГЛАСАЊЕ ЗА МОТО ШКОЛЕ И ОДАБРАН НАЈБОЉИ – УЧЕЊЕ ЈЕ НАША ИГРА

У оквиру Недеље толеранције ученици су имали занимљив задатак да са својим одељењем и разредним старешинама осмисле предлог за слоган, односно мото школе.

Од укупно 23 предлога у ужи избор прошло је 5 слогана који најбоље описују нашу школу, а потом је уследио нови задатак да се гласа за један од њих који им се највише допада.

Од 22. па до 27. децембра сваки ученик добио је линк за гласање преко одељењских вибер група и могао је да гласа са свог телефона или рачунара. Свако је могао да гласа само једном, али могао је рећи својим родитељима, пријатељима, браћи и сестрама да гласају како би укупан број гласова био што већи.

Предлози слогана за које се могло гласати на сајту школе:

Свако дете је уметничко дело у рукама правог уметника.

Учење је наша игра.

Знање је светлост на животном путу.

Школа моја – осмех знања, а другарство у звездама.

Школа је царство знања, дружења и поштовања.

Обавештење о правилима гласања у обе смене путем разгласне станице ученицима су саопштиле представнице новинарске секције: Јана Бугарчић, Магдалена Глишић, Нађа Шијаковић и Уна Драмићанин и одлично су обавиле овај задатак.

Након затварања гласања, резултат је следећи: од укупно 700 пристиглих гласова, победнички мото је „Учење је наша играˮ са 280 сакупљених гласова.