Наша шуам, наша брига

„Наша шума, наша брига 4“

У понедељак, 12. децембра 2022. ученици млађих разреда наше школе су, заједно са школским домарима, посадили 22 саднице лишћара, у школском дворишту, настављајући учешће у дугогодишњем пројекту који се реализује у нашем граду „Наша шума, наша брига“. Биљке је донирало ЈКП „Градско зеленило“ Чачак, у оквиру овогодишњег пројекта „Наша шума, наша брига 4“ који реализује уз финансијску подршку Града Чачка.

Циљ овог подухвата је повећање свести грађана о значају шума, а нарочито едукација наших најмлађих становника. Ученици млађих разреда су се савесно укључили у реализацију активности овог пројекта, који има вишеструки значај у области очувања и заштите животне средине. На пролеће, када ове биљке олистају, двориште наше школе ће бити зеленије, богатије чистим ваздухом, лепше и пријатније за боравак свих ученика и запослених у њему.