viber_slika_2024-06-01_11-57-53-236

„ПЕТЛИЋИˮ ИЗ ЧАЧКА ЗАПАЖЕНИ НА ТАКМИЧЕЊУ У ПРВОЈ ПОМОЋИ

Црвени крст Србије организовао је  Међурегионално такмичење у пружању прве помоћи на две локације: у Митровом пољу и у Дољевцу. На такмичењима су се представили млади волонтери Црвеног крста који су показали највише знања и умећа на општинским и градским такмичењима и тиме се пласирали на виши ниво надметања. Екипе су биле организоване у три  такмичарске категорије: Омладина – средњошколци и студенти, Подмладак – старији основци и Петлићи – млађи основци. Чачак су у Митровом Пољу представљале екипе које су освојиле 1. место на Градском такмичењу у пружању прве помоћи организованом у Слатини 15. маја, а то су ученици 3. разреда ОШ „Ратко Митровићˮ и ученици 6. разреда ОШ „Милица Павловићˮ.

Учесници такмичења били су из великог броја градова и општина цетралног дела Србије, а надметало се око 600 волонтера. Међу Петлићима, који су учествовали у ревијалном делу такмичења, међу најзапаженијима били су управо ученици из Чачка којима се придружила и екипа из Пријевора. Ученици 3. разреда ОШ „Ратко Митровићˮ са својом наставницом разредне наставе Љиљаном Вукићевић  били су похваљени као најсналажљивији и најмлађи од свих учесника, пошто су остали Петлићи били ученици 4. разреда. Са Градског такмичења вратили су се са пехаром и медаљама, док су са Међурегионалног нивоа такмичења донели медаље, похвалнице и сувенире који ће их сећати на ово хумано такмичење.