viber_slika_2024-05-29_10-47-37-022 - Copy

УЧЕНИЦИ НАШЕ ШКОЛЕ НА ОТВАРАЊУ СПОРТСКИХ ИГАРА МЛАДИХ

Крајем маја на Тргу републике у Београду одржана је церемонија свечаног отварања једанаестих по реду Спортских игара младих Србије, где се међу 5000 малишана нашло и 44 ученика из Чачка који су поносно представљали свој град. У питању су 22 ученика 2. разреда из ОШ „Ратко Митровићˮ у пратњи својих наставница разредне наставе Надице Димић и Славице Савић, као и 22 ученика старијег и млађег узраста из ОШ „Драгиша Мишовићˮ са учитељима Андријом Робајцем, Јеленом Крстовић и Драганом Митровићем. Координатор свих ученика и њихових пратилаца из Чачка био је професор Срђан Јовић. Наши ученици узели су учешће у активностима током свечане церемоније која је обухватала дружење са другом децом, као и са спортистима, али и спортска такмичења. Представљени су им програми у складу са слоганом манифестације: „Пружам руку, не подмећем ногуˮ.

Ученици ОШ „Ратко Митровићˮ представљали су свој град на најлепши начин, упознали су много другара из свих крајева Србије и вратили се у Чачак обогаћени новим искуствима и доживљајима.