viber_slika_2024-05-24_15-42-28-709 - Copy

НОВИНАРСКА СЕКЦИЈА – ПЕТАЦИ ПИТАЈУ ОСМАКЕ

У оквиру Новинарске секције организован је занимљив задатак који је повезао ученике петог разреда са ученицима осмог разреда, односно нашим матурантима. С обзиром на то да осмаци ускоро напуштају нашу школу и одлазе у жељену средњу школу, новинари из редова петог разреда организовали су анкету током које су поставили по три питања одабраним осмацима са жељом да сазнају све оно што их као млађе ученике очекује у годинама које долазе. Такође су, на овај начин, пожелели да се поздраве са старијим ученицима који су им узор и који ће им недостајати већ од наредне школске године и да учине нешто лепо за њих. Питања су се низала (омиљени наставник, највећи несташлук, најбоље место за седење, најтежи предмет, најдража успомена из основне школе…), а потом су све записане одговоре окачили на једну од табли у холу школе, тако да сви ученици могу прочитати питања и одговоре и добро се забавити.

Ученицима осмог разреда желимо успех на завршном испиту и много среће у даљем школовању, а нашим петацима да се угледају на осмаке по свему ономе у чему су били добри и да покушају да буду још бољи и успешнији током наредне три године.