Na Savinom putu - Rumunija.jpg 2

УЧЕНИЦИ НАШЕ ШКОЛЕ ПОСЕТИЛИ ВРШЊАКЕ У РУМУНИЈИ

Након што је удружење „Светосавске свечаностиˮ успешно реализовало пројекат „Српски свет, нови лидериˮ, када су угостили српску децу из региона са циљем очувања идентитета, наставила се сарадња са српским одељењем Технолошке гимназије у Новој Молдави у Румунији. Наиме, наставници и ученици ове школе угостили су ученике ОШ „Ратко Митровићˮ и Музичке школе „Др Војислав Вучковићˮ из Чачка и приредили им занимљиве и поучне дане у својој земљи путем пројекта који носи назив „На Савином путуˮ.

Током три дана, од 22. до 24. септембра, организоване су заједничке приредбе, радионице цртања икона и прављења разгледница, као и посете српским манастирима: Кусићу, Златици и Базјашу, где су имали прилику да присуствују литургији у недељу ујутру. Наши ученици такође су наступили и на белобрешчанском „Грожђебалуˮ.

Након узајамне посете, обе стране изразиле су жељу да се сарадња настави, а ученици наше школе вратили су се препуни утисака и лепих успомена из Румуније.